Francie - Bretaň, dcera oceánu

cena od 11 990 Kč termín: 15.07.2018 délka: 8 dní (zájezd č. 457824)

8 - denní zájezd

Cesta Bretaní vede kouzelným krajem měst s kamennými domy, drsnou přírodou s útesy na pobřeží Atlantiku porostlými kručinkou a hlodáši, mezi megalitickými stavbami Carnacu, farními ohradami, Armorickým národním parkem a romantickými přístavy až na slavné poutní místo Mt-St-Michel. Zažijete turistiku po útesech nad mořem, ochutnáte místní speciality. Bretaň nezapře náladu stejnojmenné knihy Františka Kožíka či obrazů Jana Zrzavého.

Poznámka : Svozy od 4 osob: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Brno za 400 Kč.

Ubytování: hotel

5x hotely v blízkosti měst Le Mans, Vannes, Quimper, St. Brieuc a Saint Malo, hotely typu Premiére Classe a Ibis Budget (2lůžkové pokoje některé s palandou jako 3. lůžkem, příslušenství na pokoji, TV, jedná se většinou o francouzskou postel pro 2 osoby a někde bývá nad ní palanda pro ev. přistýlku – třílůžkové pokoje doporučujeme pouze pro děti nebo rodinu – jsou poměrně malé). Upozorňujeme, že zájezd vzhledem k programu využívá každý den jiný hotel. Ušetříte tak dlouhé cesty busem.

Stravování: vlastní

není zahrnuto v ceně zájezdu. Snídaně: za příplatek předem formou bufetu francouzského typu (džus, výběr teplých nápojů, několik marmelád, med, slané a sladké máslo, 1-2 druhy bagety, topinka, sladký rohlík, sladká bagetka nebo magdaléna, někdy výběr přesnídávka nebo jogurt, občas pudink), podávají se vždy v hotelu. Velmi doporučujeme mít zajištěné snídaně (v hotelích je velmi přísně pod pokutou zakázáno užívání jakýchkoli varných konvic a vařičů a hotely jsou situovány na okrajích měst a ráno se ve Francii nedá snídaně sehnat ani v blízkosti těch, které jsou blízko centra a program je bohatý - ráno nemají řidiči možnost teplých nápojů).
Večeře: V hotelích většinou nelze zajistit večeře, někdy ubytování umožňuje v blízkosti stravování nebo nákup v supermarketu, večeře v restauracích se dá pořídit od 20 €, menu od 25 €, ale až od 19. hodiny. tedy v době odjezdu k hotelu, 1x je večeře zajištěna fakultativně v Paříži francouzská kuchyně 3 chodové menu. 1-2x zařadí průvodce do programu čas na večeři nebo oběd a umožní nákup v supermarketu, kde ceny jsou srovnatelné s našimi. Dopřejte si stravu v zemi gastronomie.

Orientační ceny ve Francii: bageta malá od 0,75 €, velká 1,50 €, plněný rohlík 1,50€, mléko 1,90 €, sýr 350 g 1,50-3,50 €, dobré víno 2,50 -15 €, balená voda 1,5l 0,50 €, pivo 3,50 €, limo 1,90 €, zmrzlina 2 €, obložená bageta od 4,50 €, ovoce, rajčata od 2,5 €/kg, menu v restauraci od 18 €, káva 1,50-3 €; pohlednice od 0,50 €, známka 1,20 €, WC 0,70 €

Doprava: autokarem

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:odjezd z Prahy ve večerních hodinách přes Německo. Orientační ceny vstupného: CHARTRES : věž 7,50 € LE MANS, doprava tramvají: jedna jízda 1,50 €, zpáteční 3 € VITRÉ , hrad 7 € hrad Josselin: 9,20 € (interiéry a zahrady ) QUIMPER : muzeum Bretaně 5 €, ochutnávka ústřic 8 € ST-MALO : 6,50 € DINAN , hodinová věž 4 € maják Cap Fréhel: 2,50 € klášter a opatství Mont-St-Michel : základní vstup 10 €, historické muzeum 4 € a vstupenka do 4 muzeí 9 € PAŘÍŽ: projížďka po Seině 15 €, muzea v Paříži: 8-12 €, Louvre, jednotná vstupenka (výstava Vermeera ): 15 € Na mnoha místech lze získat slevy pro skupiny. Ceny jsou orientační a jsou závislé na počtu zájemců. V některých případech nemusejí být ceny uváděné na oficiálních stránkách už aktuální. Pokud jste držitelem karty ISIC či ITIC určitě vezměte s sebou, zvláště při individuálních vstupech můžete využít. Kapesné doporučujeme minimální kapesné 100 € z toho 70 € na vstupy
2. den:CHARTRES (UNESCO), gotická katedrála s krásnými vitrážemi, fascinující sochařskou výzdobou a tajemným labyrintem, krypta s druidskou studnou, kouzlo města nad řekou Eure, večerní opevněné středověké město LE MANS s katedrálou.
3. den:napříč Bretaní: VITRÉ, zachovalé středověké městečko s úzkými uličkami plnými hrázděných domů, hrad původně z 11. století, kdysi obrana Bretonců proti Francouzům, kostel v plaménkové gotice s kazatelnou na fasádě, zastávka ve středověkém městečku GUERCHE DE BRETAGNE, gotická bazilika, v květnu tradiční středověký trh, procházka kaštanovým lesem a megalit La-Roche-aux-Fées (tzv. Kámen víl), jeden z největších dolmenů Francie (14 m dlouhý, vytvořený 3 500 let př. n. l.), tajemný BROCELIANDSKÝ LES (zde čaroval kouzelník Merlin, víla Vivianna a zlá Morgana, je sem částečně umístěn příběh svatého grálu a rytířů kulatého stolu), hrad JOSSELIN, rodové sídlo Rohanů s krásným podhradím, nádherné roubené domy, výhled z věže gotické baziliky, večerní VANNES, starý jihobretaňský přístav v Morbihanské zátoce, hrázděné domy opředené pověstmi, hradby a zahrady pod nimi, středověká prádelna ze 13. století, kouzlo přístavu.
4. den:tajemný CARNAC, megalitická kultura: menhirové řady (přes 5 000 menhirů), tumulus Saint-Michel, návrat do doby před 7.000 lety, kdy menhirové řady vznikaly, výlet na poloostrov QUIBERON, turistika po žulových útesech a v létě koupání v Atlantiku, AURAY, staré město a významný vnitrozemský přístav na řece Loche, renesanční kostel Saint-Gildas, PONT AVEN, město Paula Gauguina a jeho slavného "Žlutého Krista", ale i město sardinek, variantně opevněné kamenné městečko CONCARNEAU.
5. den:útesy a místa bretonských tradic: QUIMPER, nádherná gotická katedrála sv. Correntina a stará městská čtvrť z hrázděných domů a kouzelných zákoutí, proslulá tržnice, socha krále Gradlona, vládce zmizelého města, malovaná keramika, bretaňská fajáns, cesta na samý konec Evropy - MYS POINTE-DU-RAZ, oblast Armorického národního parku v blízkosti nejvyššího vrcholu Bretaně, útesy a divoký příboj, nekončící porosty kvetoucího vřesovce, hasivky a kručinky, šedivé žulové skály, zpěněné moře, socha ochránkyně námořníků, výhled na místa zmizelého města YS a na "ostrov mrtvých" ÎLE-DE-SEIN, kamenné městečko LOCRONAN, kamenné domy jako pevnosti i kříže kamenné, všudypřítomné hortenzie, suvenýry, s výhledem na nejvyšší horu Bretaně, renesanční farní ohrady: PLEYBEN či GUIMILLIAU (kostel, kalvárie, pohřební kaple a hřbitov, kamenná nádhera zkamenělá v čase), ochutnávka čokolády s možností nákupu, cesta do ST. BRIEUC.
6. den:cesta severní Bretaní na MYS CAP FRÉHEL, Côte d´Emeraude, Smaragdové pobřeží, divoká skaliska, maják, nezkrocená příroda, pobřeží plné skal a vln, výlet po útesech k pevnosti La Latte s nádhernými výhledy na La Manche, DINAN, pohádkové středověké bretaňské město, věž Tour dl´Horloge, románsko-gotická bazilika Saint-Sauveur, klášter františkánů, kostel Saint-Malo, městské hradby dlouhé 2 600 metrů, podél řeky Rance s největší přílivovou elektrárnou, technická památka, klášter a opatství MONT-ST-MICHEL (UNESCO), původně benediktinské opatství z 8. století, několikrát přestavěno, nejznámější poutní místo Francie, moře přicházející a odcházející do dálek s přílivem a odlivem, pirátské město St-MALO s přístavem, pevností a katedrálou, hradby, které vítaly francouzské korzáry, a možná ochutnáte i ústřice.
7. den:PAŘÍŽ (UNESCO), 9 h prohlídka centra s průvodcem s využitím místní dopravy, možnost návštěvy galerií, muzeí, fakult. projížďka po Seině nebo společná večeře na rozloučenou v Latinské čtvrti, Montmartre, odjezd večer.
8. den:návrat do Prahy ráno.


Podobné zájezdy v této destinaci

14 630 Kč
Základní cena od 14 630 Kč

Rezidence Plein Soleil

Francie, Méribel/Mottaret
Rezidence s pěknými pokoji přímo na sjezdovce Poloha: Zrekonstruovaná rezidence u sjezdovky v dolní části střediska Mottaret (1700 m), blízko centra střediska s obchody a restauracemi. Vybavení: Studio a apartmán: vybavený kuchyňský kout (nádobí, lednice, el. plotýnky, myčka nádobí, mikrovlnná ev. elektrická…
termín: 18.01.2019 délka: 10 dní
6 170 Kč
Základní cena od 6 170 Kč

Rezidence Le Parc des Airelles

Francie, Les Orres
Cenově výhodné rezidence u sjezdovky a s vnitřním bazénem Poloha: Rezidence Parc v moderní části Bois Méan (1800 m), přímo u sjezdovky a sedačky Préclaux, cca o 50 m dál je rezidence Les Balcons. Nedaleko obchody a restaurace, 1,5 km do centra Les Orres (zdarma spojení skibusem).
termín: 05.01.2019 délka: 8 dní
5 050 Kč
Základní cena od 5 050 Kč

Rezidence Prorel a Central

Francie, Serre Chevalier
Jednodušší ubytování v blízkosti nástupu na kabinovou lanovku Poloha: Rezidence Le Guisanel, Relais de la Guisane a Central Parc se nacházejí v Brian­çonu (Serre Chevalier 1200), 50–200 m od kabinové lanovky Prorel. Obchody jsou v blízkém okolí, zastávka skibusu poblíž rezidencí, cca 15 min. pěšky do…
termín: 15.12.2018 délka: 7,8 dní

Nabízí

CK Poznání s.r.o.

CK Poznání s.r.o.

Palackého třída 2744
53002 Pardubice
telefon: 466535401

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Biarritz 0 °C
Lyon 2 °C
Melun 3 °C
Montpellier 1 °C
Nice 4 °C
Paříž 2 °C
Strasbourg 2 °C
Toulouse 0 °C
Villacoublay 2 °C

Základní informace

Francie

Francie
Hlavní město: Paříž
Počet obyvatel: 59 827 582
Měna: EUR
Rozloha: 543,998 km2

Místopisy

  • Bretaň

    Je to nejzápadnější oblast celé Francie a největší francouzský poloostrov. Krajina je převážně rovinatá, působí celkem normálním dojmem, místy skoro jako u nás. Ovšem přírodním skvostem…

  • Akvitánie

    Středověk protkán regiony Aquitaine a Gascony je přítomen podél celého toku La Baise. Množství historických staveb, typické červené a růžové víno, zvláštnosti Armagnacu a…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://francie.vasezajezdy.cz/zajezdy/francie-bretan-dcera-oceanu-457824/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://francie.vasezajezdy.cz