Francie - Provence s vůní levandule s koupáním letecky

cena od 25 490 Kč termín: 27.06.2019 délka: 8 dní (zájezd č. 458010)

8 - denní zájezd

Středověká města i vesničky plné barev uprostřed vinic a levandulových polí, místa, která lákala i slavné malíře včetně Van Gogha. Nadchnou Vás antické památky v Orange a Arles. Poznáte Lubéron, který voní tymiánem a levandulí, a jedinečný přírodní park CAMARGUE mezi mořem a zemí, kde se pěstuje rýže, v salinách se získává sůl z moře, žijí tu plameňáci, bílí koně a černí býci a vykoupete se i v moři… Letecká přeprava do Lyonu pro vaše pohodlí.

Poznámka: CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu především vzhledem k počasí a event. změnám letového řádu. Upozornění: cena letenky se může změnit.

Ubytování: hotel

v hotelích typu Premiére Classe nebo Ibis Budget nebo Kyriad (2lůžkové pokoje s přísl., TV, jedná se většinou o francouzskou postel pro 2 osoby a někde bývá nad ní palanda pro ev. přistýlku – doporučujeme pouze pro děti nebo rodinu – pokoje jsou poměrně malé)

Stravování: snídaně

Snídaně jsou v základní ceně formou kontinentálního bufetu po francouzském způsobu, podávají se v hotelu (džus, výběr teplých nápojů, několik marmelád, med, slané a sladké máslo, 1-2 druhy bagety, topinka, sladký rohlík, sladká bagetka nebo magdaléna, někdy výběr přesnídávka nebo jogurt, občas pudink). Další stravování není v ceně zájezdu, ale průvodce doporučí různé možnosti stravování. Fakultativní večeře je nutné zajistit dopředu (cena od 15 osob). Další společnou jednodušší večeři lze zajistit od 22€.

Doprava: letecky

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:odlet z Prahy do Lyonu, transfer autobusem do Avignonu, ubytování, AVIGNON (UNESCO), večerní město, opevněné centrum Provence, výhledy na Villeneuve-les-Avignon a na středověký most, atmosféra provensálských uliček, fakult. večeře. Orientační ceny vstupného AVIGNON : most St. Bénézet 5,50 €, Papežský palác 11,50 €, kombinace palác + most – 15, plavba lodí 9 € ST-RÉMY, klášter St. Paul de Mausole: 4,50 € ROUSSILLON , lom: od 2.50 € ochutnávka vína: 12 € LES-BAUX-DE- PROVENCE : hrad 10 €, projekce Carrieres des Lumieres 12 €, společný vstup s hradem 18 € Pont du Gard: 3 € ARLES : amfiteátr - 8 €, křížová chodba St. Trophime – 4,50 €, Cryptoportiques - 3,50 €, Musée Arleten - 4 €, nekropole Les Alyscamps – 3,50 € Camargue : ornitologická rezervace – 7.50 €, projížďka na koních – 25 € / 1 hod. SAINTES-MARIES-DE-LA-MER : střecha kostela - 2,50 € AIX-EN-PROVENCE : Cézannův ateliér – 5,50 € CASSIS : vláček 5 €, plavba lodí ke Calanques 16 € MARSEILLE : městský vyhlídkový vláček (bazilika St. Victor, Notre Dame de la Garde) 8 €, plavba lodí na Frioulské ostrovy – dle aktuální situace 11-16 € Ceny jsou pro dospělé a orientační. Kapesné doporučujeme min. celkové kapesné 160 €, z toho 115 € na vstupné. Předpokládá se návštěva placených objektů uvedených v programu, uvedené ceny jsou orientační. Často lze uplatnit skupinovou slevu (min. 20 osob). Slevu lze někdy získat také na legitimace ISIC, IYTC či ITIC a průkaz novináře. Orientační ceny ve Francii: bageta malá od 0,75-1 €, velká 1,50 €, plněný rohlík 1,50€, mléko 1,90 €, sýr 350 g 1,50-3,50 €, dobré víno 5-10 €, balená voda 1,5l 0,50 €, pivo 3,50 €, limo 1,90 €, zmrzlina 2 €, obložená bageta od 4,50 €, ovoce, rajčata od 3 €/kg, menu v restauraci od 18 €, káva 2,50 €; pohlednice od 0,50 €, známka 0,80 €, WC 0,50 €
2. den:přírodní park LUBÉRON s cedrovými lesy, kouzelné kamenné městečko BONNIEUX s fakultativní ochutnávkou místních specialit, cesta kolem hradu LACOSTE (proslulý markýzem de Sade), středověký most a levandulová pole, červené městečko ROUSSILLON, turistika barevnými bauxitovými skalami, naleziště malířských hlinek, gastronomické překvapení a suvenýrový ráj, GORDES, pohled na městečko s hradem, ABBAYE DE SÉNANQUE, proslulý klášter obklopený poli levandule, fakultativně ochutnávka vína s možností nákupu, pozdní návrat.
3. den:AVIGNON (UNESCO), svědek papežské slávy středověku, procházka po hradbách Rocher des Doms, Papežský palác, most St-Benézet, krásy přírody Provence, římský akvadukt PONT-DU-GARD (UNESCO), kouzlo vnitřní Provence v pohoří Les Alpilles, LES BAUX-DE-PROVENCE se zbytky rozsáhlého hradu nad Val d´Enfer (Pekelné údolí) s expozicí středověkých obléhacích strojů, středověké dolní město, úžasná skalní katedrála, projekce Carrieres-Lumieres na téma Bosch, Breughel a Arcimboldo, ST-REMY-DE-PROVENCE, nejzachovalejší římský kenotaf na světě, klášter ST-PAUL-DE MAUSOLE, kde pobýval van Gogh a vytvořil zde 150 obrazů, indiv. možnost večeře.
4. den:ARLES (UNESCO), antická aréna, skvost románské architektury klášter St-Trophime, Espace Van Gogh, žlutá kavárna a nemocnice z obrazů van Gogha, příp. most van Gogha, přírodní park CAMARGUE, za plameňáky, bílými koňmi a černými býky, ornitologická rezervace, jezírka s růžovými plameňáky a bílými volavkami, poutní městečko Saintes-MARIES-de-la-MER, přímořské letovisko v oblasti Camargue, opevněný kostel Marií, hrob "černé" svaté Sáry, vyhlídka na střeše kostela, koupání na dlouhých městských písečných plážích, malý rybářský přístav, možnost posezení v plážovém baru nebo restauraci, uličky plné provensálských suvenýrů, přejezd podvečerní krajinou salin a jezer k SALON DE PROVENCE.
5. den:rybářské městečko CASSIS, přírodní park Calanques, středomořské "fjordy", turistika po útesech kolem úzkých hlubokých zátok, oblíbené místo rekreace Marseillanů, výlet lodí kolem Calanques, lehká turistika a krásné koupání na plážích v zátokách, AIX-EN-PROVENCE, město Paula Cézanna a bývalé hlavní město Provence, katedrála de Saint-Sauveur, Cours Mirabeau a boulevardy s proslulými kašnami, indiv. Cézannův ateliér a zahrada.
6. den:MARSEILLE, starý přístav, bazilika St-Victor s kryptou, chrám Notre-Dame-de-la-Garde, fakultativně výlet lodí kolem ostrova hraběte Monte Christa IF na Frioulské ostrovy s koupáním, pohoda u moře, moderní budova mucem – muzeum civilizací evropy a středomoří, fakultativně večeře ve vyhlášené rybí restauraci, návrat na ubytování.
7. den:cesta na letiště v LYONu krátká zastávka v ORANGE (UNESCO), bývalé římské město, zachovalý vítězný oblouk.
8. den:ráno transfer na letiště, moderní architektura, přílet let Lyon – Praha dopoledne.


Podobné zájezdy v této destinaci

19 771 Kč
Základní cena od 19 771 Kč

Hotel - poznávací zájezd Francie, Provence

FirstMinute
Francie, Provence
letecký poznávací zájezd na 7 dní/6 nocí letecky do NICE s ubytováním v JUAN-LES-PINS Minimální počet účastníků : 10 osob.
termín: 21.09.2019 délka: 7 dní
17 800 Kč
Základní cena od 17 800 Kč

Pyreneje cyklo

Francie, Provence
Pyreneje – království silniční cyklistiky trůnící na hranici Španělska a Francie. Nádherné pohoří prostupné jen několika málo průsmyky, zato ale protkané klikatými silničkami, které odnepaměti přitahují zraky i odvážné představy většiny silničních cyklistů. Úžasná panoramata jako vzpruha při dobývání…
termín: 28.08.2019 délka: 12 dní
9 990 Kč
Základní cena od 9 990 Kč

Provence a francouzský kras

Francie, Camargue
Tento zájezd nejen do Provence je zaměřen na jedinečnou krasovou oblast jižní Francie typickou rozsáhlými vápencovými náhorními plošinami, které jsou rozřezány vodními toky na strmé a hluboké kaňony. V těchto místech jsou rozeseta kamenná městečka, která mají díky své poloze velmi malebný ráz. Také budete…
termín: 29.06.2019 délka: 8 dní

Nabízí

CK Poznání s.r.o.

CK Poznání s.r.o.

Palackého třída 2744
53002 Pardubice
telefon: 466535401

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Biarritz 11 °C
Lyon 10 °C
Melun 5 °C
Montpellier 18 °C
Nice 17 °C
Paříž 5 °C
Strasbourg 5 °C
Toulouse 13 °C
Villacoublay 5 °C

Základní informace

Francie

Francie
Hlavní město: Paříž
Počet obyvatel: 59 827 582
Měna: EUR
Rozloha: 543,998 km2

Místopisy

  • Bretaň

    Je to nejzápadnější oblast celé Francie a největší francouzský poloostrov. Krajina je převážně rovinatá, působí celkem normálním dojmem, místy skoro jako u nás. Ovšem přírodním skvostem…

  • Akvitánie

    Středověk protkán regiony Aquitaine a Gascony je přítomen podél celého toku La Baise. Množství historických staveb, typické červené a růžové víno, zvláštnosti Armagnacu a…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://francie.vasezajezdy.cz/zajezdy/francie-provence-s-vuni-levandule-s-koupanim-458010/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://francie.vasezajezdy.cz