Francie - Kouzelnou Provence lodí, na kole i pěšky

cena od 14 490 Kč termín: 1.9.2017 délka: 10 dní (zájezd č. 195743)

10 - denní zájezd

Pojeďte s námi objevovat kouzlo Provence, kraje světla a vůní, rozmanité krajiny bohaté na historické i umělecké památky. Nechte se okouzlit úžasnými přírodními scenériemi - hlubokými kaňony, úzkými soutěskami, rozeklanými vápencovými pohořími, bizarními skalnatými útvary i divokou krásou přírodní rezervace Camargue a to vše na vypůjčených kolech, pěšky nebo na kanoích. Ochutnáte místní vyhlášené víno i světově proslulou provensálskou kuchyni. Dýchne na vás kouzlo středověkých městeček i římských památek. Odpočinete si u moře, načerpáte energii a plně vychutnáte atmosféru prosluněné krajiny plné vůně koření, polí slunečnic i levandule, vinic i olivových hájů.

Ubytování: mobilhome

Ubytování je v jednoduchých bungalovech v klidném, částečně stinném kempu na okraji městečka Saintes Maries de la Mer, asi 150 - 200 m od pláže s přímým vstupem zadní brankou.
Bungalov tvoří dvě, výjimečně tři navzájem oddělené místnosti se dvěma lůžky, uprostřed kuchyňka se stolem, rohovou lavicí a židlemi, lednice, plynový sporák, mikrovlnka, zvlášť WC, malá koupelna s umyvadlem a sprchou. Venku je krytá terasa s posezením.
V kempu je k dispozici malý obchod, bar, 2 bazény pro dospělé, jeden pro děti.
Centrum historického městečka je vzdálené asi 15 min.chůze, plné restaurací, barů a obchůdků. V blízkosti kempu jsou dva menší supermarkety.

Stravování: vlastní

bez stravy, možnost dokoupení 6x českou polopenzi 1 500 Kč/os.

Doprava: autokarem

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:odjezd z ČR do Francie, vstupní brána do Provence - romantický kaňon řeky ARDÉCHE s nevšedními přírodními útvary a vápencovými skalními stěnami, které dosahují výšky až 200 m. Pohodovou trasu v délce cca 24 km sjíždíme na kanoích, trvá 6-7 hod. včetně koupání a odpočinku. Variantně přejezd po panoramatické silnici s výhledy podél kaňonu a pěšky do středověkého městečka Aigueze na protějším břehu řeky, spojené s ochutnávkou vína a koupáním. V pozdním odpoledni přejezd na ubytování k moři do Saintes Maries de la Mer..
3. den:seznámení s městečkem LES SAINTES MARIES DE LA MER a jeho pamětihodnostmi, koupání a pobyt u moře. V podvečer si prohlédneme bývalé hlavní město římské provincie ARLES, zejména arénu, kde se pořádají ještě dnes býčí zápasy, římské divadlo a klášterní komplex ST. TROPHIME. Večer návrat do kempu.
4. den:přejezd autobusem na parkoviště u galořímských památek GLANUM, výlet na kolech podél vápencového pohoří LES ALPILLES, krajiny, která připomene filmy Karla Maye. Navštívíme městečko SAINT RÉMY, klášter St. Paul de Mausole, kde se léčil Vincent van Gogh a po cestě si užijeme nádherné výhledy do okolí. Cyklistický výlet končí u Daudetova mlýna. Na zpáteční cestě se zastavíme ve středověkém městečku na skále, obehnaném hradbami, LES BAUX DE PROVENCE - jedna z nejnavštěvovanějších památek Francie. Návrat do kempu.
5. den:ráno přejezd do NP LUBERON, pěší výlet cedrovým lesem. Dále pokračujeme autobusem do jednoho z nejhezčích kamenných městeček v okolí, LACOSTE. Přejdeme přes Gordes, nejfotografovanější městečko v Provence, zastavíme se u románského cisterciáckého kláštera ABBEY DE SENANQUE, který je obklopen levandulovými políčky. Pokračujeme do malebného městečka ROUSSILLON, které je vybudované na výběžku okrových skal a nese označení jedné z nejkrásnějších vesnic Francie. Návrat do kempu pozdě večer.
6. den:koupání, pobyt u moře, v podvečer zastávka na ochutnávce vína, navštívíme opevněné městečko AIGUES - MORTES, procházka po hradbách a možnost individuální ochutnávky místních specialit v jedné z hospůdek.
7. den:výlet do jednoho z nejkrásnějších a nejvýznamnějších měst v Provence - AVIGNONU a okolí - dopoledne sjezd řeky GARDON v délce 8 km, spojený s koupáním, prohlídka unikátní stavby zachovalého třípatrového římského akvaduktu PONT DU GARD, zapsaného na seznamu památek UNESCO. Odpoledne navštívíme opevněný AVIGNON, možnost prohlídky papežského paláce, torza slavného mostu ST. BÉNÉZET a na skalní vyhlídku.
8. den:přejezd do oblasti LES CALANQUES na Azurové pobřeží do městečka CASSIS, pěší výlet okolo tří zálivů s bílými rozeklanými útesy, prudce spadajícími do tyrkysového moře, které představují skutečnou perlu přírody. Možnost koupání ve druhém zálivu. Prohlídka městečka obklopeného vinicemi, s domy na svazích klesajícími k bývalému přístavu lovců korálů, které si zachovalo svou půvabnou atmosféru. Odjezd autobusem zpět do kempu.
9. den:půldenní cykloturistika v deltě RHONY, známé přírodní rezervaci CAMARGUE, kde je možno vidět volně se pasoucí koně, černé býky, skutečné kovboje, růžové plameňáky i další vzácné ptactvo. Střídá se neobdělaná půda s mokřady, lužními lesy, bažinami a lagunami. Krajina místy připomíná i divoký západ. V podvečer odjezd směr ČR.
10. den:návrat do ČR.


Podobné zájezdy v této destinaci

6 768 Kč
Základní cena od 6 768 Kč

Hotel Notre Dame de Lumieres

Francie, Provence
Hotel v srdci Provence. WiFi připojení zdarma. Poloha: centrum s obchody cca 2 km, restaurace a bary cca 100 m. Vybavení: 54 pokojů, recepce, restaurace, bar (cca pol. dubna až pol. října, neděle zavřeno), knihovna, výtah. Bazén (cca 20 x 10 m, vyhřívaný cca od 31.3.–15.11.). Lehátka a slunečníky zdarma…
termín: 24.9.2017 délka: 5,8 dní
4 390 Kč
Základní cena od 4 390 Kč

Avignon

LastMinute
Francie, Provence
Popis: Kouzelná Provence 5denní poznávací zájezd Avignon, Les Baux-de-Provence, Arles, Nimes, Pont d´Arc, Lyon V ceně doprava autobusem, 2x ubytování v hotelu, průvodce Nástupní místa bez příplatku: Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov Navštivte s námi jednu z turisticky nejatraktivnějších oblastí Francie…
termín: 4.10.2017 délka: 5 dní
4 890 Kč
Základní cena od 4 890 Kč

Hotel Campanile Cannes***

LastMinute
Francie, Provence
Poznejte krásy jižní Francie, francouzskou riviéru - Azurové pobřeží, malebnou Provence, Monacké knížectví, kaňon Verdon, Port Grimaud a Saint Tropez. 5-ti denní poznávací zájezd se zkušeným průvodcem, autobusovou dopravou a ubytováním v pěkném hotelu*** na Azurovém pobřeží s bohatými snídaněmi. Zažijete…
termín: 27.9.2017 délka: 5 dní

Nabízí

CK Poznání

CK Poznání

Palackého třída 2744
53002 Pardubice
telefon: 466535401

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Biarritz 22 °C
Lyon 28 °C
Melun 23 °C
Montpellier 23 °C
Nice 24 °C
Paříž 23 °C
Strasbourg 25 °C
Toulouse 30 °C
Villacoublay 23 °C

Základní informace

Francie

Francie
Hlavní město: Paříž
Počet obyvatel: 59 827 582
Měna: EUR
Rozloha: 543,998 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://francie.vasezajezdy.cz/zajezdy/kouzelnou-provence-lodi-na-kole-i-pesky-195743/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://francie.vasezajezdy.cz