Normandie a výlet na ostrov Jersey

cena od 10 990 Kč termín: 15.07.2018 délka: 7 dní (zájezd č. 420906)

7 - denní zájezd

Navštívíme turisticky nejatraktivnější místa Normandie, zemi, jejíž kulturní bohatství je výjimečné a o tom nás přesvědčí města jako Rouen, Caen. Čeká nás pestrá krajina Alabastrového pobřeží s útesy a malebnými přístavy. Budeme ohromeni kouzlem Mont-Saint-Michel. Největší události světové historie z 6. června 1944 si připomeneme na plážích Normandie. I pro milovníky dobrého jídla je Normandie správnou gurmánskou destinací, ochutnáme místní speciality i ústřice v Cancale.

Giverny – Rouen – Fécamp – Étretat – Falaise d’Aval - Honfleur – Caen – Arromanches – Colleville-Sur-Mer – Omaha Beach – Mont St. Michel – Cancale – St. Malo – ostrov Jersey - Paříž

Ubytování: hotel **

Ubytování je zajištěno v hotelech**/*** 2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím. Možnost ubytování 3. osoby na přistýlce bez slevy. V případě včasného přihlášení do 2 měsíců před odjezdem se zájmem o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Plzeň, Brno, Svitavy, Litomyšl, V.Mýto, Holice (Chrudim), Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Plzeň.

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Odjezd z ČR v podvečerních hodinách.
2. den:Ráno příjezd na sever Francie do Giverny , prohlídka domu a zahrady Clauda Moneta, nám známé především její japonskou částí s leknínovým jezírkem. Zde Monet maloval svou sérii Lekníny nebo Japonský most. Sérii Leknínů dnes můžeme vidět v pařížském muzeu Orangerie. Starobylý Rouen, historický střed města s hrázděnými domy, Vieux Marché (místo upálení Johanky z Arku), katedrála Notre Dame, zachycena na mnoha Monetových obrazech, justiční palác, orloj. Ubytování ve městě, individuální volno, večerní město.
3. den:Oblast Horní Normandie – Alabastrové pobřeží. Přímořské městečko Fécamp , jehož kořeny sahají až do římské doby, destilační závod a muzeum „benediktinky", gotický kostel sv. Štěpána. Skalní oblouky a městečko Étretat, procházka na Falaise d’Aval, bílé útesy nad mořem vysoké až 70 m. Přes futuristicky řešený most Pont de Normandie, dojedeme do Honfleuru, jedno z nejstarších a nejzachovalejších měst Normandie, oblíbené místo umělců, hrázděné domy, historický přístav. Večerní Caen, město Viléma Dobyvatele, ubytování.
4. den:Ráno historické centrum Caen s hrázděnými domy, Mužský a ženský klášter, hrad nad řekou Orne. Pokračujeme k břehům Atlantiku do Arromanches, pláže vylodění, bitva o Normandii za 2. svět. války, pozůstatky přístavu Mulberry, návštěva Muzea vylodění. Zastávka u německé dělostřelecké baterie u města Longues-Sur-Mer, která byla součástí opevnění Atlantického valu, americký hřbitov v Colleville-Sur-Mer a nejznámější pláž vylodění Omaha Beach.
5. den:Gotický klenot Francie klášter Mont St Michel (UNESCO), staré opatství „na ostrově“ ve stejnojmenném zálivu. Návštěva rybářského městečka Cancale, právě v tomto přístavu můžeme ochutnat ploché ústřice, nejproslavenější ve Francii. Ubytování v opevněném městě St Malo, prohlídka Starého města, hradby zbudované vojenským architektem Vaubanem, katedrála St. Vincent.
6. den:Fakultativní lodní výlet na britský ostrov Jersey (odjezd cca v 9.hodin),největší z Normanských ostrovů, nedotčená krajina a nevšední historie. Vylodění v St. Helier, hlavní město s viktoriánským koloritem, městská tržnice, historická i moderní architektura, jachetní přístav, náměstí Royal Square, hrad Elizabeth Castle na skalnatém ostrůvku, ale i příležitost k levnému a bezstarostnému nakupování nebo možnost celodenního autobusového výletu kolem ostrova se zastávkami podél pobřeží (cca 20 EUR), variantně individuální volno v St. Malo, koupání, prohlídka města. Návrat na ubytování v pozdních večerních hodinách do St. Malo.
7. den:Ráno odjezd do Paříže , prohlídka města - Latinská čtvrť, La Cité, katedrála Notre Dame, Eiffelova věž aj. variantně možnost návštěvy muzeí (Louvre, Orsay...), fakultativně večerní projížďka lodí po Seině s úžasným pohledem na pařížské památky, večerní město. Odjezd do ČR v pozdních hodinách.
8. den:Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.


Podobné zájezdy v této destinaci

2 399 Kč
Základní cena od 2 399 Kč

Paříž klasická i moderní a současná a královská sídla Fontainebleau a Versailles

FirstMinute
Francie, Paříž
ODJEZDY Z CELÉ ČR BEZ PŘÍPLATKŮ !!! GARANCE NEJLEPŠÍ CENY V ČR A SR !!! O prázninách a svátcích Vás zveme do Paříže a na královská sídla ! Sleva pro školáky do 15 let jedničkáře nebo i s vyznamenáním ! Zájezd cestovní kanceláře s certifikátem dlouhodobě poskytovaných nadstandardních služeb klientům.…
termín: 27.03.2019 délka: 5 dní
13 990 Kč
Základní cena od 13 990 Kč

To nejlepší z Paříže + NÁKUPY VE SLEVÁCH + OSLAVY DOBYTÍ BASTILY (letecky z Prah

FirstMinute
Francie, Paříž
Eurovíkend plný slev a výprodejů. Objevíte kouzlo francouzských butiků a největší zajímavosti Paříže. Vyhlášená Galerie Lafayette, obchodní centrum Les Halles, vůně Fragonard a slevy na všechno. Stihnete Eiffelovu věž, užijete si plavbu po Seině i velkolepý ohňostroj u příležitosti státního svátku Francie…
termín: 12.07.2019 délka: 4 dny
14 990 Kč
Základní cena od 14 990 Kč

Paříž pro rodiče a děti + DISNEYLAND (letecky z Prahy)

FirstMinute
Francie, Paříž
Pohádkové dobrodružství pro malé i velké? Máme! A navíc přidáme malého cestovatele Vašíka, který vás provede světem dětské fantazie i nejslavnějšími památkami Paříže. Nevynecháte proslulou Eiffelovu věž, projdete se po bulváru Champs Elysées a prožijete den v největším zábavním centru Evropy – Disneylandu…
termín: 26.04.2019 délka: 4 dny

Nabízí

IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.

IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.

Slezská 69
13000 Praha 3
telefon: 224942149

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Biarritz 11 °C
Lyon 10 °C
Melun 5 °C
Montpellier 18 °C
Nice 17 °C
Paříž 5 °C
Strasbourg 5 °C
Toulouse 13 °C
Villacoublay 5 °C

Základní informace

Francie

Francie
Hlavní město: Paříž
Počet obyvatel: 59 827 582
Měna: EUR
Rozloha: 543,998 km2

Místopisy

  • Bretaň

    Je to nejzápadnější oblast celé Francie a největší francouzský poloostrov. Krajina je převážně rovinatá, působí celkem normálním dojmem, místy skoro jako u nás. Ovšem přírodním skvostem…

  • Akvitánie

    Středověk protkán regiony Aquitaine a Gascony je přítomen podél celého toku La Baise. Množství historických staveb, typické červené a růžové víno, zvláštnosti Armagnacu a…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://francie.vasezajezdy.cz/zajezdy/normandie-a-vylet-na-ostrov-jersey-420906/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://francie.vasezajezdy.cz