To nejlepší ze Štrasburku + COLMAR (letecky z Prahy)

cena od 14 990 Kč termín: 13.09.2019 délka: 4 dní (zájezd č. 476127)

4 - denní zájezd

Připravte se na prodloužený víkend ve francouzském stylu. Náš průvodce vám ukáže Štrasburk tak, že se vám jeho atmosféra dostane pod kůži. Slavná katedrála Notre Dame, kouzelná čtvrť La Petite France, projížďka lodičkou po řece Ill a supertramvají k budově Evropského parlamentu… A navrch půvabný alsaský Colmar. Nalaďte se na cesty a zažijte Štrasburk i alsaskou pohodu v jednom!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Ubytování: hotel ***

hotel ve Štrasburku, poblíž centra města
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Doprava: letecky

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Kolem poledne  odlet z Prahy, přílet do Štrasburku. Transferem se z letiště přesuneme na hotel, kde se ubytujeme a po kratším odpočinku vyrazíme poznávat krásy města. Odpoledne budeme věnovat objevování krás jedné z nejznámějších štrasburských čtvrtí. Procházka po pitoreskní  La Petite France , tzv. Malé Francii, působí přímo pohádkově. Jedná se o malebnou čtvrť, která se rozprostírá podél řeky Ill a je spletí romantických uliček, vodních kanálů a historických domků. Večer individuální volno, které můžete využít k ochutnávce tradiční alsaské kuchyně nebo k procházce podél řeky Ill.
2. den:Dopoledne se přesuneme do půvabného města  Obernai , které je obehnáno hradbami a obklopeno vinicemi. Za centrum města je považováno náměstí Place du Marché se sochou patronky Alsaska svatou Odilou a impozantní budovou radnice, kterou zdobí barokní iluzivní malby. Zajímavostí je šedesát metrů vysoká zvonice, která zde zůstala po stržení kostela a sýpka Halle aux Blés z roku 1554, v jejíchž interiérech se dnes nachází restaurace. V odpoledních hodinách se vrátíme zpět do Štrasburku a budeme pokračovat v objedvování krás tohoto alsaského klenotu. Další část prohlídky Štrasburku začneme procházkou kolem  kostela sv. Tomáše . Dojdeme do samotného historického centra města, kde se nachází i velkolepá  katedrála Notre Dame  ze 14. století, o níž Goethe prohlásil, že to je nádherná dáma v růžovém krajkoví. Můžeme společně vystoupat na vyhlídkovou plošinu zvonice katedrály, která se tyčí ve výšce 66 metrů, o níž Victor Hugo napsal: „Ze zvonice je úžasný výhled. Štrasburk vám leží u nohou, staré město se zoubkovanými štíty a velkými střechami s vikýři, přerušované věžemi a kostely, malebnější než města flanderská.“ Okolí katedrály je obklopeno množstvím typických dlážděných uliček a hrázděných domů a jen kousek od Notre Dame se nachází honosný palác z 18. století tzv.  Palais Rohan . Palác je perlou centra města, občas bývá přirovnáván k Versailles. V jeho interiérech se nachází tři fascinující muzea: Archeologické muzeum, Muzeum dekorativního umění a Muzeum štrasburského umění. Návrat na hotel ve večerních hodinách společně nebo individuálně.
3. den:Po snídani se společně vlakem vydáme do nedalého klenotu alsaského regionu, do města  Colmar . V ulicích města na vás dýchne typická atmosféra francouzských vinařských městeček, okouzlí vás tradiční barevné hrázděné domy, křivolaké uličky i kanály přetínané mosty. Společně si projdeme centrum a uvidíme gotický kostel  Collégiale St-Martin , odsvěcený dominikánský kostel nebo františkánský kostel  St-Matthieu . Zájemci se mohou vydat na plavbu lodí po kanálech místní čtvrti Malé Benátky. Odpoledne se přesuneme zpět do Štrasburku a v objevování hrázděných domů budeme v podvečer pokračovat ve čtvrti  Grande Ile  (Velký ostrov). Tato čtvrť se ne nadarmo umístila na seznamu světového dědictví UNESCO. V místních uličkách na vás dýchnou dějiny celého regionu a užijete si jedinečnou atmosféru tohoto německo-francouzského pohraničí. Ve večerních hodinách společně nebo individuálně návrat na hotel.
4. den:V dopoledních hodinách budeme  poznávat jiné krásy Štrasburku, konkrétně se zaměříme na insituce Evropské unie. Vydáme se supertramvají k  budově Evropského parlamentu  a povíme si něco o tom, jak to v budově probíhá. Poté se přesuneme k budově  sídla Rady Evropy  a nakonec uvidíme architektonicky zajímavou  budovu Paláce lidských práv , v němž sídlí Evropský soud pro lidská práva. Kolem poledne transfer na letiště a odlet zpět do Prahy .


Podobné zájezdy v této destinaci

6 990 Kč
Základní cena od 6 990 Kč

Schwarzwald a Alsasko

Francie, Colmar
Oblast pohoří Schwarzwald na jihozápadě Německa je nejmladším národním parkem v zemi. Jedinečná krajina je tvořena nedotčenými hlubokými lesy, úchvatnými výhledy do dálky a tajemnými zákoutími. Oproti tomu Alsasko je historicky kulturní krajinou s množstvím památek a dlouhou tradicí pěstování vína.
termín: 24.10.2019 délka: 5 dní
7 795 Kč
Základní cena od 7 795 Kč

MORAVSKÉ TOPLICE - MIMOŘÁDNÉ LÁZNĚ S ČERNOU VODOU

FirstMinute
Slovinsko, Colmar
SLOVINSKÉ LÁZNĚ TŘETÍHO TISÍCILETÍ Poznejte léčivou sílu severního Slovinska – poznejte léčivou sílu černé vody! Poznejte lázně Moravské Toplice. Zdejší prameny byly objeveny v 50. letech minulého století čirou náhodou - při hledání ropy z pokusných vrtů vytryskla z hloubky 1.500 m horká voda (72°C),…
termín: 16.10.2019 délka: 5 dní
10 590 Kč
Základní cena od 10 590 Kč

ALSASKO

Francie, Colmar
V hotelu s polopenzí Le Relais du Ried*** 5km od městečka Colmar ve 2 lůžkových pokojích s příslušenstvím, TV/Sat. a přístupem na internet. V hotelu nechybí restaurace a zahrada k večernímu posezení a malé SPA centrum se saunami. V hotelu s polopenzí Le Relais du Ried*** 5km od městečka Colmar ve 2 lůžkových…
termín: 09.09.2019 délka: 6 dní

Nabízí

Radynacestu, s.r.o.

Radynacestu, s.r.o.

Nádražní 982/104
70200 Ostrava - Moravská Ostrava
telefon: 608411165

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Biarritz 11 °C
Lyon 10 °C
Melun 5 °C
Montpellier 18 °C
Nice 17 °C
Paříž 5 °C
Strasbourg 5 °C
Toulouse 13 °C
Villacoublay 5 °C

Základní informace

Francie

Francie
Hlavní město: Paříž
Počet obyvatel: 59 827 582
Měna: EUR
Rozloha: 543,998 km2

Místopisy

  • Bretaň

    Je to nejzápadnější oblast celé Francie a největší francouzský poloostrov. Krajina je převážně rovinatá, působí celkem normálním dojmem, místy skoro jako u nás. Ovšem přírodním skvostem…

  • Akvitánie

    Středověk protkán regiony Aquitaine a Gascony je přítomen podél celého toku La Baise. Množství historických staveb, typické červené a růžové víno, zvláštnosti Armagnacu a…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://francie.vasezajezdy.cz/zajezdy/to-nejlepsi-ze-strasburku-colmar-letecky-z-476127/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://francie.vasezajezdy.cz